Sinefy
Mobil Uygulamaları

Korku Temalı Film ve Diziler

Bu koleksiyonu sinema filmi tutkunlarının birçoğunun favori kategorisi olan korku temasını ele alarak dizi ve filmlerden oluşturduk. Geçmişten günümüze, eski-yeni yapımları barındıran bu koleksiyonda kült ve popüler korku filmleri hakkında bilgi edinebilir, listenizi oluşturabilirsiniz. İyi seyirler!

3. Dünya Savaşı Z - World War Z (2013)

71%

Eski Birleşmiş Milletler araştırmacısı Gerry Lane ve ailesi için hayat memnun görünüyor. Aniden, dünya, tüm insan popülasyonlarını akılsız zombilere sürükleyen gizemli bir enfeksiyondan rahatsız olur. Kaostan zar zor kurtulduktan sonra, Lane bu hastalığı araştırmak için bir göreve devam etmeye ikna edilir. Bunu izleyen, Lane'nin insan uygarlığı düşmeden önce cevap bulmak için korkunç tehlikelere ve uzun olasılıklara cesaret etmesi gereken dünya çapında tehlikeli bir yürüyüş.

7. Parçalanmış - Split (2017)

74%

Kevin, güvenilir psikiyatrı olan Dr. Fletcher'ın 23 kişiliğini kanıtlamış olmasına rağmen, diğerlerini somutlaştırmak ve hükmetmek için ayarlanmış hala bir suya batmış durumda. Kasıtlı, gözlemci Casey'in önderlik ettiği üç genç kızı kaçırmaya zorlanan Kevin, içinde bulunan herkesin yanı sıra etrafındaki herkes arasında hayatta kalma mücadelesine ulaşır ve bölmeleri arasındaki duvarlar paramparça olur.

8. 13. Cuma 8. Bölüm: Jason Manhattan'da - Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan (1989)

46%

Rennie Wickham, S.S. Lazarus'taki mezuniyetini, sıkı amcası, en sevdiği öğretmen, erkek arkadaşı Sean Robertson, tüm sınıf arkadaşları ve bir kaçak yolcu ile birlikte kutluyor: hokey maskeli seri katil Jason Voorhees. Jason yavaş yavaş her sınıf arkadaşını öldürür ve gemiyi batırır ve New York'ta hayatta kalanları mahveder. Rennie ve hayatta kalan birkaç kişi şimdi hayatlarını yaklaşmakta olan kıyametten kurtarmak için Jason ile yüzleşmek zorundadır.

11. 30 Nights of Paranormal Activity With the Devil Inside the Girl With the Dragon Tattoo (2013)

26%

Bir psikiyatri hastanesinde iz bıraktıktan sonra genç bir kadın, babasının şeytan çıkarma sırasında sanatçının tüm oyuncularını öldürdüğü eve döner.

12. 13. Cuma 6. Bölüm: Jason Yaşıyor - Friday the 13th Part VI: Jason Lives (1986)

60%

Kötü şöhretli katil Jason Voorhees'i bir kez ve herkes için bitirmeye kararlı olan Tommy Jarvis ve bir arkadaşı, Jason'ın cesedini onu yakmak için çıkarır. Jason bunun yerine dirilince işler kötüye gidiyor ve acımasızca acımasız bir cinayet zinciri oluşturuyor. Şimdi farkında olmadan gerçekleştirdiği karanlık, aldatıcı ve bunalmış ölümleri durdurmak Tommy'ye kalmış.

13. Halka - The Ring (2002)

71%

Başka bir şehir efsanesi gibi geliyordu: Kabus resimleriyle dolu bir video kaset, tam yedi gün içinde izleyicinin ölümünü önceden bildiren bir telefon görüşmesine yol açtı. Bir gazete muhabiri olarak Rachel Keller, dört gencin hepsi böyle bir kaseti izledikten tam bir hafta sonra gizemli ölümlerle karşılaşana kadar hikayeye şüpheyle yaklaştı. Soruşturma merakının onu daha iyi hale getirmesine izin veren Rachel, videoyu izler ... ve izler. Şimdi Yüzük'ün gizemini çözmek için sadece yedi günü var.

18. Şeytan - The Exorcist (1973)

80%

12 yaşındaki Regan MacNeil, Georgetown'un yerel bölgesine garip olaylar geldiği için açık bir kişiliği uyarlamaya başlar. Annesi, kızını kurtarmak için umutsuz bir teklifle bilim ve batıl inanç arasında parçalanır ve nihayetinde son umuduna döner: Kendi inancıyla mücadele eden sorunlu bir rahip olan Peder Damien Karras.