Son Çıkan En İyi 2020 Filmleri - Yabancı Filmler 2020

Yabancı Filmler 2020 – Son Çıkan En İyi 2020 Filmleri başlığıyla hazırladığımız bu listeyi hazırlarken başta komedi, romantik, aksiyon, korku olmak üzere en popüler türleri ve öncelikli Onedio, Ekşi Sözlük, Netflix ve IMDB olmak üzere birçok site ve önerileri sizler için inceleyerek bir araya getirdik.

Hollywood'un büyük stüdyoları, 2020 yılı için mükemmel filmler hazırlamış görünüyor. 2020 görünüşe göre filmlerde destansı bir yıl olacak. İşte 2020'de dört gözle beklediğimiz filmler.

1. Yırtıcı Kuşlar (ve Muhteşem Harley Quinn) - Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn) (2020)

67%

Suicide Squad: Gerçek Kötüler filmi bekleneni vermedi fakat DC fanları Margot Robbie'nin Harley Quinn karakterini çok beğendiler. Bu sebeple Birds of Prey filminin yapımcıları Harley Quinn karakterini daha ön plana aldılar.

Birds of Prey ilk çizgi romanı DC Comics tarafından 1996 yılında çıktığında Black Canary ve Oracle birleşmesini anlatıyordu. Günümüze kadar defalarca yinelemesi yapıldı. Bu filmde DC'nin sokak seviyesindeki kadın kahramanları ve anti-kahramanları içeren bir kadroyla karışılaşmaktayız.

3. Black Widow (2020)

4%

Scarlett Johansson, Marvel Sinematik Evreni'nin Dördüncü Aşamasındaki ilk film olan Marvel Studios'un aksiyon dolu casus gerilim filmi 'Black Widow' da Natasha / Black Widow rolünü tekrarlıyor. Florence Pugh, Yelena rolünde, Alexei rolünde David Harbour, Kızıl Muhafız rolünde, Melina rolünde Rachel Weisz. Cate Shortland tarafından yönetilen ve Kevin Feige tarafından üretilen 'Black Widow', 1 Mayıs 2020'de ABD tiyatrolarına çıkıyor.

5. Ölmek İçin Zaman Yok - No Time to Die (2020)

2%

Bond aktif hizmetten ayrıldı ve Jamaika'da sakin bir hayatın tadını çıkarıyor. CIA'dan eski bir arkadaşı olan Felix Leiter yardım istediğinde bu yeni hayatı kısa ömürlü olur. Kaçırılmış bir bilim insanını kurtarma misyonu beklenenden çok daha farklı olduğu ortaya çıkar. Bond için artık herşey için çok geçtir o tehlikeli yeni teknolojiyle donanmış gizemli kötü bir adamın izindedir.

7. Top Gun: Maverick (2021)

2%

Donanmanın en iyi havacılarından biri olarak otuz yılı aşkın bir süredir hizmet verdikten sonra, Pete Mitchell ait olduğu yerde, karşımıza cesur bir test pilotu olarak çıkıyor. Başrollerinde Tom Cruise ile Kelly McGillis'in olduğu 1986 yapımı Top Gun’ın devam filmi olan Maverick’in başrolünde yine Tom Cruise oynuyor. İlk filmde olduğu gibi yine Amerika Birleşik Devletleri Deniz Kuvvetleri Teğmeni olarak karşımızda olacak.

8. Mulan (2020)

56%

Disney çok sevilen bir başka animasyon filmini daha live-action filmine dönüştürüyor. Çin İmparatoru, aile başına bir erkeğin ülkeyi kuzey işgalcilerinden korumak için savaşmaya çağırır. Onurlu bir savaşçının en büyük kızı Hua Mulan hasta babasının yerine İmparatorluk Ordusunda hizmet etmeye karar verir.

10. Sessiz Bir Yer 2 - A Quiet Place 2 (2020)

3%

Evdeki ölümcül olayların ardından, Abbott ailesi (Emily Blunt, Millicent Simmonds, Noah Jupe) sessizlik (ses çıkardıklarında avlandıkları için artık sessiz bir hayat sürmektedirler) içinde hayatta kalmak için savaşmaya devam ederken artık dış dünyanın dehşetiyle yüzleşmek zorundadır. Sesle avlanan canlıların kum yolunun ötesine gizlenen tek tehdit olmadığını çabucak fark ederler.

12. Bloodshot Durdurulamaz Güç - Bloodshot (2020)

64%

Guardians of the Galaxy filmlerinde Groot karakteriyle sesini duyup, Hızlı ve Öfkeli film serisiyle kendisini tanıyıp sevdiğimiz Vin Diesel, Galaksinin Koruyucuları filminden etkilenmiş olmalı ki rotasını çizgi roman filmlerine yöneltmiş durumda. Sony’nin üstlendiği “aşırı şiddet içeren” Bloodshot filmi için başrol olarak Vin Diesel seçildi. Film nanoteknoloji ile dirilen ve 'Harbinger' olarak bilinen süper güçlü serserileri benzetmekle görevlendirilen ölümcül şekilde yaralanmış bir askeri anlatıyor.

14. Artemis Fowl (2020)

42%

Artemis Fowl yazar Eoin Colfer'in çılgın popüler çocuk fantezi serilerindeki ilk iki kitaba dayanıyor. Genç bir İrlandalı suç beyni olan Artemis Fowl II (Ferdia Shaw), aile servetini geri kazanmak için kayıp babasının aramasını finanse etmek için peri Kaptan Holly Short'u (Lara McDonnell) fidye için kaçırdı.

15. The Gentlemen (2020)

78%

Mickey Pearson, Londra'da bir marihuana imparatorluğu kurarak zenginleşen Amerikalı bir gurbetçidir. Mickey Pearson artık emekli olmak istemektedir. Ancak emekli olabilmek için yüklü bir miktarda nakit paraya ihtiyacı vardır. Bu durum onu komple ve rüşvetin döndüğü baştan çıkarıcı bir dünyanın içine düşürür.

17. Morbius (2020)

0%

Marvel'in en çekici ve çelişkili karakterlerinden biri, Oscar (R) kazananı Jared Leto'nun gizemli antihero Michael Morbius'a dönüşmesiyle sinemada karşımıza geliyor. Tehlikeli ve tedavisi olmayan nadir bir kan bozukluğu olan ve aynı kaderini çeken başkalarını kurtarmaya kararlı olan Dr. Morbius umutsuz bir kumar oynar. İlk başta radikal bir başarı gibi görünen şey, kendisini hastalıktan potansiyel olarak daha kötü bir çare olarak ortaya çıkarır. Günün sonunda Vampire dönüşen Morbius için artık hiçbirşey eskisi gibi olmayacaktır. Hayatı için kana ihtiyacı olan Morbius bunun yanında birçok insanüstü gücüde artık sahiptir.

Valeh İsmayılzade
Valeh İsmayılzade
7 ay önce

bele getse hamısına baxacam

whatever
whatever
1 yıl önce

Şöyle bir baktım da birkaç tanesi hariç hepsini izleyeceğim gibi görünüyor.